Web Tasarım

Web Tasarım Kurallarına Ve Standartlarına Uyumluluk:

Web tasarımda temel ilkeler; içerik, tasarım, işlevsellik, kullanılabilirlik ve web tarayıcıları ile uyumluluktur. Bu temel ilkelere doğru şekilde uyarak kurulan web siteleri, sitenizin güvenilirliğini ve ciddiyetini kullanıcıya iyi bir şekilde yansıtacak olup aynı zamanda arama motorları üzerinde de iyi yönde etki yaratacaktır. Web tasarım ilkeleriyle beraber, dünya çapında standart olarak kabul görmüş W3C Web Tasarım standartları da çok önemlidir. W3C standartları ve web tasarım ilkeleri birbirlerine benzeseler de W3C Web Tasarım Standartlarında temel amaç, bir web sayfasının, tüm cihazlarda (akıllı telefon, tablet, bilgisayar) ve dünya üzerindeki tüm tarayıcılarda veri kaybı yaşanmadan ve tasarımı bozulmadan gösterilmesidir. Yapmış olduğumuz web tasarımlarını bu altın kurallara %100 uyumlu bir şekilde yaparak, web sitenizin kullanıcı ve arama motoru dostu olmasını sağlıyor ve firmanızın geniş kitlelere iyi bir kurumsal kimlik imajıyla ulaşmasını sağlıyoruz.

Tasarım:

Günümüzde, dünya üzerinde akıllı telefon ve tablet kullanımının oldukça artması sonucu, internete girme oranları da oldukça yükselmiştir. Akıllı telefon ve tabletlerin hızla yaygınlaşması ve geniş kitlelere yayılmasıyla birlikte, web tasarımlarının da bu cihazlara uygun olması kural haline gelmiştir ve bu kural, web tasarım standartlarına responsive (tüm cihazlara uygun) tasarım olarak eklenmiştir. Responsive tasarım, web sitesinin akıllı telefon ve tabletlerle girildiğinde yazı, resim gibi elementlerin girilen cihazın ekran boyutuna göre otomatik olarak şekillenmesi ve ekrana tam oturarak anlaşılır ve düzgün bir biçimde gösterilmesidir. Ortex Bilişim olarak yaptığımız web tasarımlarını, %100 responsive uyumlu yaparak hedef kitlenizi sadece bilgisayar kullanan kullanıcılar ile sınırlamayarak, akıllı telefon ve tablet kullanan geniş kitleye de ulaşmasını sağlıyoruz.

İçerik:

Bir web sitenin içeriğinde kullanılan metin, görsel vb. elementlerin özgün ve kaliteli olması, arama motorları ve kullanıcılar açısından çok önemlidir. Arama motorlarında, içeriği özgün ve uyumlu bir şekilde oluşturulmasına rağmen sürekli güncellenmeyen bir web sayfası, sürekli güncelleme yapılan ancak içerik kalitesi ve uyumu kötü oluşturulmuş bir web sayfasından daha üst sıralarda listelenmektedir ve bu sayede içeriği özgün ve uyumlu oluşturulmuş sayfa siteye daha çok kullanıcı çekmektedir. Ayrıca, kaliteli ve özgün içerikle oluşturulmuş bir web sitesi, kullanıcıya site içerisindeki diğer sayfaları dolaşma isteğini de aşılayacaktır. Ortex Bilişim olarak verdiğimiz tüm hizmetlerin içeriklerini tamamen özgün ve kaliteli içeriklerden oluşturarak, firmanızın arama motorlarında üst sıralarda listelenmesini ve kullanıcının gözünde iyi bir kurumsal kimlik imajına sahip olmasını sağlıyoruz.

Kullanılabilirlik & Erişebilirlik:

W3C Web Tasarım Standartları ve web tasarım ilkelerine göre bir web sitesinin, dünya üzerindeki tüm tarayıcılar ve cihazlarda içerik kaybı olmadan ve tasarım bozukluğu yaşanmadan kullanıcıya aktarılması gerekmektedir. Ortex Bilişim olarak tasarladığımız web siteleri ve diğer web tabanlı yazılımlar, %100 responsive özelliğine sahip olduğu için ve tüm tarayıcılara uyumlu olarak hazırlandığı için dünyanın her yerinden farklı tarayıcılar ve cihazlar aracılığı ile ulaşıma olanak sağlıyor. Bu sayede, web siteniz sadece bilgisayar kullanan ve belli bir tarayıcı kullanan kitleye ulaşmak yerine mobil cihaz, tablet ve diğer tarayıcıları kullanan kitlelere de ulaşmış oluyor. İsteğiniz üzere, farklı cihazlar ile giriş yapan ya da farklı tarayıcılar ile giriş yapan kullanıcılarınız için özel içerik oluşturabiliyor ve belirlenen cihazlar ve tarayıcılar ile siteye giriş yapıldığında, oluşturulan özel içeriğin otomatik olarak gösterilmesini de sağlıyoruz. Bu sayede web siteniz, tüm cihazlardan ve tüm tarayıcılardan erişilebilir ve kullanılabilir hale geliyor.