SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO Nedir?

SEO, Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Web sitelerinin ya da web sayfalarının, arama motorlarında hedef kitleye yönelik belirlenen anahtar kelimelerle en üst sıralarda yer alma çalışmalarının geneline SEO denir.

SEO çalışmaları detaylı bir hedef kitle analizi sonrası, profesyonel ekip tarafından Google ve diğer arama motorları kurallarına uygun bir şekilde yapılmalıdır. Bilinçsizce ve kurallara uygun olmadan yapılan SEO çalışmaları, arama motorları tarafından spam olarak algılanarak domaininizin (alan adınızın) engellenmesine neden olabilir ve web sitenizin arama sonuçlarında listelenmemesine neden olabilir.

Doğru Anahtar Kelimeler, Yüksek Geri Dönüşüm Oranı

Arama motorlarında binlerce anahtar kelime bulunmaktadır. SEO çalışmalarında doğru anahtar kelimeleri iyi bir şekilde analiz ederek, firmanız için doğru hedef kitleye ulaşmak web siteniz için olumlu geri dönüşümler sağlayacaktır. Arama motorlarında, kullanıcıların en çok arama yaptığı anahtar kelimeler Google API, Yandex API ve benzeri SEO araçları ile tespit edilmeli ve tespit edilen bu anahtar kelimeler içerisinden firmanız için en uygun olan kelimeler özenle belirlenerek, profesyonel bir ekip tarafından SEO çalışması gerçekleştirilmelidir.

Anahtar Kelime Analiz Adımları

 1. Web sitenizin hitap edeceği hedef kitle belirlenir
 2. Belirlenen hedef kitleye yönelik API araçları ile en popüler anahtar kelimeler tespit edilir
 3. Tespit edilen anahtar kelimeler arasından, web siteniz için en doğru olan kelimeler süzülür
 4. Elde edilen anahtar kelimeler, profesyonel ekibimiz tarafından yapılan SEO çalışması ile sitenize uyumlu hale getirilir
 5. SEO çalışması süreçleri detaylı bir şekilde analiz edilir ve kullanıcı hareketleri rapor edilir
 6. Kullanıcı hareketlerine ve geri dönüşüm oranlarına göre SEO iyileştirmeleri ve yeni eklentiler uygulanır
 7. Periyodik olarak SEO raporu çıkartılır

Standartlara Uygun Web Siteniz SEO Dostu Olacaktır

Arama motorları, anahtar kelimeler ve sayfa dışı SEO yöntemleri (Sosyal Medya Reklamları, Backlink Çalışmaları, ..) dışında web sitenizin alt yapısına, tasarımına ve içeriğine de büyük ölçüde önem vermektedir. Ünvermiş Yazılım olarak web sitelerini %100 SEO uyumlu yapmaktayız.

SEO Uyumlu Web Siteleri

 • Doğru algoritmalar ile yapılmış temiz, hızlı ve güvenilir altyapı
 • %100 Responsive (akıllı telefon, tablet, bilgisayar) uyumlu tasarımlar
 • SEO uyumlu etiketlerin doğru uygulanması (h1,h2,h3,strong,vb.)
 • Özgün metinler ve kaliteli içerikler
 • W3C Web Tasarım Standartları'na %100 uyumluluk
 • Web Tasarım İlkeleri'ne &100 uyumluluk
 • ve daha fazlası...

Arama Motorlarının Algoritma Takibi

Arama motorları, yapılan aramalara yönelik kullanıcılara doğru bilgiyi aktarabilmek için SEO algoritmalarında sıklıkla güncelleme yapmaktadırlar. Web sitenizin, arama motorlarında sürekli üst sıralarda listelenmesi için SEO uygulamalarının periyodik olarak yapılması ve arama motorlarının yayınladığı yeni SEO algoritmalarını yakından takip ederek site içeriğine ve alt yapısına uygulamak gerekmektedir. Periyodik olarak SEO hizmeti almayan firmalar, arama motoru algoritmaları değiştiğinde yavaş yavaş alt sıralara düşmektedirler. Ünvermiş Yazılım olarak SEO hizmeti verdiğimiz web siteleri için arama motorlarının yeni yayınladığı SEO algoritmaları hakkında sürekli müşterilerimize bilgi vererek, web sitelerinin arama motorlarında kalıcı olarak üst sıralarda listelenmesini sağlıyoruz.