Sosyal Medya & Reklamcılık

Sosyal Medya Reklamcılığı İle Milyonlara Ulaşın!

Dünya üzerinde ortalama 2 milyar insan aktif olarak sosyal ağları kullanmaktadır ve bu sayı sosyal ağların sadece bir kişisel iletişim aracı olarak kullanılmasının yanı sıra, çok büyük bir reklam platformu olarak kullanılmasının da önünü açmıştır. Sosyal ağların çok geniş kitleye hitap etmesi, tüketiciyle iletişime geçme oranının yüksek olması ve doğrudan ürün ve hizmet satışlarını yükseltmesi ve düşük bütçelere reklam yapabilmeye imkan sağlaması, firmalar için sosyal medya reklamcılığını cazip kılmaktadır.

Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal ağlarda yapılan reklamlar, firmanızın kurumsal kimlik imajını iyi yönde etkileyecek ve firmanızın milyonlarca insana ulaşmasını sağlayacaktır. Sosyal ağlar üzerinde reklam vermeden önce hedef kitlenizin yaş, cinsiyet, bölge, meslek, vb. etkenleri göz önüne alarak doğru bir şekilde belirlenmesi ve belirlenen hedef kitleye yönelik dikkat çekici ve kullanıcıya güven hissi veren reklam içeriği oluşturulmalıdır. Ünvermiş Yazılım olarak firmanızın hedef kitlesini belirliyor Facebook, İnstagram, Twitter, Lnkedin gibi sosyal ağ hesaplarınızı oluşturuyor ve bu hesaplar üzerinden periyodik olarak belirlenen hedef kitlenize yönelik ürün ya da hizmetlerinizin reklamını yapan sade, modern, dikkat çekici ve kaliteli içeriklerle oluşturduğumuz paylaşımlar yapıyoruz.

Facebook Reklamları

Facebook, dünyanın en yaygın sosyal ağı olduğu için sosyal medya reklamcılığı sektöründe yeri çok önemlidir. Tüketici ile etkileşimin fazla olması, marka bilinirliğini ve satış oranlarını arttırması ve düşük bütçeli reklamlar yapılabilmesi firmalar için Facebook reklamlarını vazgeçilmez hale getirmektedir. Facebook reklamları, doğru analizler sonucu profesyonel ekip tarafından etkili, özgün görsel ve metinler ile kaliteli içerikler oluşturularak yapılmalıdır. Aksi taktirde, kötü içeriklerle ve yanlış kitleye yönelik yapılan reklamlar firmanızın imajını kötü yönde etkileyecek ve eksi yönde etki yaratacaktır. Ünvermiş Yazılım olarak Facebook reklamlarınız için detaylı bir analiz yaparak doğru hedef kitlenizi belirliyor, etkili görsel ve metinlerle firma imajınızı en iyi şekilde yansıtan reklam içeriklerini oluşturuyor ve firmanız için düşük maliyetlerle yüksek dönüşüm oranları almanızı sağlıyoruz.

Facebook Reklamları İçin Uyguladığımız Adımlar

 • Detaylı Analiz ve Hedef Kitle Belirleme
 • Facebook Reklam Optimizasyonları
 • Etkili, Özgün Görsel ve Metinler
 • Geri Dönüşüm Raporlaması
 • Raporların İncelenmesi ve Kullanıcı Hareketlerine Yönelik Yeni İçeriklerin Hazırlanması

Twitter Reklamları

Twitter, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırarak sosyal ağlar arasında en üst sıralarda yerini almıştır. Türkiye'de ortalama 7.5 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Twitter, firmalar için etkili bir reklam platformu haline gelmiştir. Twitter, kullanıcı sayısının hızla artmasıyla birlikte, gelişimini de hızlı bir şekilde sürdürmekte ve reklam sektörü için türlü reklam modelleri oluşturmaktadır. Ünvermiş Yazılım olarak hedef kitlenizin dikkatini çekecek kaliteli, güven hissi veren ve firma imajınızı en iyi şekilde yansıtan reklam içeriklerini oluşturuyor ve size en uygun Twitter reklam modelini seçerek düşük bütçelerle geniş kitlelere ulaşmanızı ve markanızın bilinirliğinin artmasını sağlıyoruz.

Twitter Reklam Modelleri

 1. Promoted Trend
 2. Promoted Account
 3. Promoted Tweet
 4. Twitter Video Reklamları
 5. Twitter WebSite Cards
 6. Twitter Uygulama Yükleme Reklamları
 7. Hava Durumu Hedeflemeli Twitter Reklamları
 8. Dil Seçenekli Reklam Hedeflemesi Modeli

İnstagram Reklamları

İnstagram, ortalama 500 milyon kullanıcısı ile en büyük mobil sosyal ağ ve reklam platformları arasında yer almaktadır. İnstagram reklamları ile marka bilinirliğinizi arttırabilir, web sitenizi tanıtabilir ve trafiğini arttırabilir, ürün ve hizmetlerini tanıtabilir hatta doğrudan satışını yapabilirsiniz. Ünvermiş Yazılım olarak ihtiyacınıza uygun reklam paylaşımlarını hazırlıyor minimum 1.5 milyon takipçisi olan sayfalarda yayınlıyoruz. Ayrıca, firmanız için İnstagram hesabınızı oluşturuyor ve periyodik olarak reklam paylaşımlarınızı yapıyoruz.

İnstagram Reklamları İçin Uyguladığımız Adımlar

 • Detaylı Analiz ve Hedef Kitle Belirleme
 • Etkili, Özgün Görsel ve Metinler
 • Minimum 1,5 Milyon Takipçisi Olan Sayfalarda Reklam Paylaşımları
 • Geri Dönüşüm Raporlaması
 • Raporların İncelenmesi ve Kullanıcı Hareketlerine Yönelik Yeni İçeriklerin Hazırlanması